سایتی برای آموزش شبکه در زمینه های سیسکو میکروتیک مایکروسافت مجازی سازی و دیگر مباحث شبکه
مرور رده

مقاله

کاربرد Zero Client در دسکتاپ مجازی و VMware Horizon

با دستیابی به درکی نسبی از تکنولوژی Zero Client، می‌توان درباره‌ی مناسب بودن یا مناسب نبودن این تکنولوژی برای سازمان مورد نظر، تصمیمات بهتری اتخاذ نمود. تکنولوژی موجود در تجهیزات Zero Client بر پایه‌ی معماری Virtual Desktop Infrastructure…

معرفی حملات و روش های ایجاد امنیت در شبکه های کامپیوتری

به اقداماتی که جهت محافظت شبکه در مقابل حملات داخلی و خارجی انجام می‌شود امنیت شبکه گفته می‌شود. این اقدامات دفاعی در لایه‌های متعددی از لبه شبکه تا داخل شبکه انجام می‌شود. هر لایه امنیتی شبکه، دارای سیاست‌های کنترلی جهت مدیریت دسترسی…

دهه بعدی به کدام نسل از تجهیزات شبکه تعلق دارد؟

سرعت‌های 40 و 100 گیگابیت بر ثانیه به نقطه بلوغ خود نزدیک شده‌اند و به‌زودی شاهد گسترش این سرعت‌ها در شبکه خواهیم بود. هم‌زمان با بهبود استاندارد این سرعت‌ها، کار بر روی نسل آینده شبکه‌های پرسرعت شروع شده است و در آینده نزدیک شاهد اعلام…

بزرگ‌ترین نقطه ضعف در احراز هویت دو عاملی خود شما هستید

یکی از روش‌های بسیار مؤثر برای حفظ امنیت بر روی حساب‌های کاربری، استفاده از احراز هویت دو عاملی است. این روش با تمام مزایایی که دارد، دارای یک نقص عمده است که شاید شما انتظار شنیدن آن را نداشته باشید. آن نقص خودِ شما هستید.

کانکتورهای فیبر MTP برای سیستم های Plug-n-Play

امروزه دیتا سنترها برای سرمایه گذاری های بزرگ در زیر ساخت های IT حیاتی هستند. سیستم های Plug-n-Play - PnP فیبر در حال تبدیل شدن به انتخاب رایج برای دیتا سنترهای جدید هستند. با این سیستم ها، نصب سریع و آسان صورت می گیرد و زمان down بودن شبکه…

چه چیزی می تواند انتقال اطلاعات را محدود کند؟

در شبکه های نوری، به جز سرعت و فاصله انتقال داده ها نکته مهم دیگری نیز وجود دارد. چه چیزی می تواند انتقال اطلاعات را محدود کند؟ در ابتدا کابل فیبر نوری را بررسی می کنیم. کابل فیبر نوری در مقایسه با کابل مسی، مسافت انتقال بیشتر، سرعت بیشتر،…

آنچه که باید شما قبل از انتخاب فیبر سینگل مد بدانید

کابل فیبر نوری به دو نوع اصلی سینگل مود و مالتی مود تقسیم می شود. فیبر مالتی مود شامل انواع OM1، OM2، OM3، OM4 می باشد. از لحاظ مشخصات اولیه دو نوع فیبر سینگل مود وجود دارد. یکی از این دو نوع از سری G.65x ITU-T است، این مقاله سریG.65x ITU-T…

ماجرای اختصاص یافتن پورت شماره 22 به SSH

دولوپرها اکثراً با پورت‌هایی همچون ۸۰ برای Web Server و یا پورت 21 برای FTP و غیره آشنایی دارند؛ می‌دانیم که برای ارتباطات امن ریموت هم از SSH با پورت پیش‌فرض ۲۲ استفاده می‌شود. متنی که در ادامه می‌خوانید، ماجرایی است به قلم Tatu Ylonen…

Low Smoke Zero Halogen یا LSZH چیست؟

کابل ‎Low Smoke Zero Halogen (LSZH)‎ کابلی عاری از هالوژن است (فلور، کلر، برمید، ید، استاتین) که جزو مواد زیست محیطی بوده و فاقد مواد سربی مانند کادمیوم، کروم و جیوه می باشد. این کابل از مواد پلاستیکی ساخته شده که باعث می شود هنگام احتراق…